aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Οι 8 όμιλοι του Κυπέλλου Ελλάδας

Η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας έφερε ιδιαίτερες συναντήσεις στη φάση των ομίλων. Ο ΠΑΟΚ για παράδειγμα θα φιλοξενήσει στην Τούμπα τον Άγγελο Αναστασιάδη με την ΑΕΛ, σε έναν όμιλο που συμπληρώνουν τα Τρίκαλα και ένας εκ των Πανελευσιανιακού ή Ζακύνθου. Στον 2ο όμιλο, ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τις δύο ομάδες των Χανιών αλλά και την Σπάρτη του Δημήτρη Γιαννακόπουλου.

Ο Παναθηναϊκός είναι στον 3ο που έχει άρωμα παλιάς Α’ Εθνικής καθώς συμπεριλαμβάνει και τους ΟΦΗ, Ηρακλή, Απόλλωνα. Ενδιαφέρον και ο 5ος όμιλος όπου η νυν ομάδα του Θόδωρου Καρυπίδη (Άρης) θα κοντραριστεί με την πρώην του (Βέροια). Τέλος, η κάτοχος του τροπαίου, ΑΕΚ, έχει θεωρητικά εύκολο έργο με Κέρκυρα, Καρδίτσα και Λαμία.

ΟΙ 8 ΟΜΙΛΟΙ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ
1ος όμιλος: ΠΑΟΚ – ΑΕΛ – Τρίκαλα – Πανελευσινιακός ή Ζάκυνθος (εκκρεμεί η επικύρωση της Football League)

2ος όμιλος: Ολυμπιακός – Πλατανιάς – Χανιά – Σπάρτη

3ος όμιλος: Παναθηναϊκός – Ηρακλής – ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης

4ος όμιλος: ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη – Αγροτικός Αστέρας – Καλλονή

5ος όμιλος: Αστέρας Τρίπολης – Βέροια – Άρης – Αιγιανικός

6ος όμιλος: ΑΕΚ – Κέρκυρα – Καρδίτσα – Λαμία

7ος όμιλος: Ατρόμητος – Παναιτωλικός – Καλλιθέα – Πανθρακικός

8ος όμιλος: Πανιώνιος – Λεβαδειακός – Κισσαμικός – Πανσερραϊκός

* Προκρίνονται οι δύο πρώτοι από κάθε όμιλο

ΤΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10

ΠΑΟΚ – ΑΕΛ

Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος – Τρίκαλα

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Τρίκαλα – ΠΑΟΚ

ΑΕΛ – Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος

3η αγωνιστική 13-15/12

Τρίκαλα – ΑΕΛ

Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος – ΠΑΟΚ

2ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10

Ολυμπιακός – Πλατανιάς

Σπάρτη – ΑΟ Χανιά

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

ΑΟ Χανιά – Ολυμπιακός

Πλατανιάς – Σπάρτη

3η αγωνιστική 13-15/12

ΑΟ Χανιά – Πλατανιάς

Σπάρτη – Ολυμπιακός

3ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10

Παναθηναϊκός – Ηρακλής

Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

Ηρακλής – Απόλλων Σμύρνης

3η αγωνιστική 13-15/12

ΟΦΗ – Ηρακλής

Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός

4ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10

ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη

Καλλονή – Αγροτικός Αστέρας

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΣ Γιάννινα

Ξάνθη – Καλλονή

3η αγωνιστική 13-15/12

Αγροτικός Αστέρας – Ξάνθη

Καλλονή – ΠΑΣ Γιάννινα

5ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10

Αστέρας Τρίπολης – Βέροια

Αιγινιακός – Άρης

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Άρης – Αστέρας Τρίπολης

Βέροια – Αιγινιακός

3η αγωνιστική 13-15/12

Άρης – Βέροια

Αιγινιακός – Αστέρας Τρίπολης

6ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10

ΑΕΚ – Κέρκυρα

Λαμία – Αναγέννηση Καρδίτσας

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΕΚ

Κέρκυρα – Λαμία

3η αγωνιστική 13-15/12

Αναγέννηση Καρδίτσας – Κέρκυρα

Λαμία – ΑΕΚ

7ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10

Ατρόμητος – Παναιτωλικός

Πανθρακικός – Καλλιθέα

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Καλλιθέα – Ατρόμητος

Παναιτωλικός – Πανθρακικός

3η αγωνιστική 13-15/12

Καλλιθέα – Παναιτωλικός

Πανθρακικός – Ατρόμητος

8ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10

Πανιώνιος – Λεβαδειακός

Πανσερραϊκός – Κισσαμικός

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Κισσαμικός – Πανιώνιος

Λεβαδειακός – Πανσερραϊκός

3η αγωνιστική 13-15/12

Κισσαμικός – Λεβαδειακός

Πανσερραϊκός – Πανιώνιος

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ