Ελληνικό Πρωτάθλημα | Ποδοσφαιρικά Νέα απο ΕλλάδαSUPERLEAGUEΝίκη στην Αγυιά για ΑΕΚ, επέστρεψε ο Λαμπρόπουλος

Νίκη στην Αγυιά για ΑΕΚ, επέστρεψε ο Λαμπρόπουλος

Με νίκη της ΑΕΚ (3-2) έληξε ο… χορταστικός φιλικός αγώνας ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τους «κιτρινόμαυρους», που διεξήχθη στο γήπεδο της Αγυιάς. Η καλή είδηση της βραδιάς, ωστόσο, ήταν πως ο Βασίλης Λαμπρόπουλος επέστρεψε στα γήπεδα, έξι μήνες μετά τον τραυματισμό του και ο Μανόλο Χιμένεθ του έδωσε 80 λεπτά συμμετοχής. Η ομάδα της Πάτρας προηγήθηκε στο 29ο λεπτό με τον Ελευθεριάδη, αλλά η Ένωση ισοφάρισε στο 59΄ με τον Γκάλο και πήρε προβάδισμα με τον Κλωναρίδη στο 76΄. Ο Κυνηγόπουλος ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο 81΄, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κλωναρίδης σκόραρε ξανά, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.