Ελληνικό Πρωτάθλημα | Ποδοσφαιρικά Νέα απο ΕλλάδαSUPERLEAGUEΜε σούπερ Κριστιάνο ακόμη πιο κοντά στον τίτλο η Γιουβέντους

Με σούπερ Κριστιάνο ακόμη πιο κοντά στον τίτλο η Γιουβέντους

Ένα μεγάλο βήμα για την κατάκτηση του τίτλου στην Ιταλία έκανε η Γιουβέντους.

Η Μεγάλη Κυρία επικράτησε 2-1 της Λάτσιο με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να σκοράρει και τα δύο τέρματα της ομάδας του μέσα σε λίγα λεπτά. Στο 51ο λεπτό άνοιξε το σκορ με ένα πέναλτι και στο 54’ έκανε το 2-0 μετά από μια συνεργασία με τον Ντιμπάλα.

Η Λάτσιο μείωσε στο 83ο λεπτό με τον Ιμόμπιλε με ένα πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα.

Με την νίκη αυτή η Γιουβέντους έφτασε στους 8 βαθμούς τη διαφορά της από την Ιντερ και πλέον είναι ακόμη πιο κοντά στον τίτλο καθώς απομένουν τέσσερις αγωνιστικές.