Ντέρμπι δικεφάλων έχουμε απόψε στο ΟΑΚΑ με στόχο ένα εισητήριο για τους προκριματικούς του Τσάμπιονς Λίγκ.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Ανέστης, Γκάλο, Αρθο, Κολοβέτσιος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχνασον, Μάνταλος, Μπακάκης, Πέκχαρτ, Μπαρμπόζα.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Λέοβατς, Τζαβέλλας, Βίτορ, Κίτσιου, Τζιόλης, Κάτσε, Χαρίσης, Μακ, Ροντρίγκες, Αθανασιάδης.

LIVE:

1′ Έναρξη του αγώνα.

2′ Σούτ του Κάτσε, καμία όμως τύχη.

4′ Χωρίς κάτι σπουδαίο μέχρι στιγμής στην αναμέτρηση.

Στο άλλο παιχνίδι των πλέι οφ, ο Παναθηναϊκός προηγείται του Πανιωνίου με 1-0.

Περίπου 10-12.000 οι φίλαθλοι αυτή τη στιγμή στο γήπεδο.

6′ Λάθος στην άμυνα του ΠΑΟΚ και πλασέ του Γιόχανσον που όμως καταλήγει άουτ.

9′ Μακρινό σουτ του Σιμόες με τη μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Γλύκου.

11′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ωραία συνεργασία Μακ-Ροντρίγκες και σουτ του τελευταίου, με τη μπάλα να βρίσκει στο ΔΟΚΑΡΙ και να περνάει εκτός.

15′ Κεφαλιά του Αθανασιάδη, η μπάλα φεύγει άουτ, χωρίς να ανησυχήσει τον Ανέστη.

17′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Χάνεται όμως κι αυτή από τον Αθανασιάδη. Αποκρούει ο Ανέστης το σουτ του αρχηγού του δικεφάλου!

25′ Ζήτησαν πέναλτι οι γηπεδούχοι σε μαρκάρισμα του Λέοβατς πάνω στον Μπαρμπόσα εντός περιοχής. Δεν δίνει κάτι ο διαιτητής.

26′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρμπόσα.

32′ ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Τζαβέλλα, ο οποίος ανατρέπει τον Πέκχαρτ την ώρα που ο επιθετικός την ΑΕΚ έφευγε μόνος του κόντρα στον Γλύκο!

45′ Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου! ΑΕΚ και ΠΑΟΚ πηγαίνουν χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Είχαν δοκάρι με τον Γκάρι Ροντρίγκες οι φιλοξενούμενοι, όμως αγωνίζονται με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Τζαβέλλα στο 32′.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Με αλλαγή η ΑΕΚ. Εκτός αποχώρησε ο Μπακάκης και στη θέση του ο Αραβίδης.

49′ ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Πέκχαρτ! Ο επιθετικός της ΑΕΚ αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη. Ξανά αριθμητική ισορροπία στο ματς.

56′ Διαγώνιο σουτ του Γκάλο, χωρίς όμως τύχη.

59′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Τζιόλης μέσα ο Μαλεζάς

60′ Κόρνερ για την ΑΕΚ. Το παραχωρεί ο Βίτορ.

61′ Δυνατή κεφαλιά του Κολοβέτσιου και η μπάλα άουτ!

64′ Τρομερή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος εκτέλεσε το φάουλ, ο Αραβίδης πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας, όμως την έστειλε άουτ!

65′ Κίτρινη κάρτα ο Κάτσε.

65’Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Χαρίσης, μέσα ο Τσίμιροτ.

66′ ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ με νέο σουτ του Αραβίδη!

75′ Τρομερό σουτ από τον Κάτσε στην κίνηση και εντυπωσιακή απόκρουση του Ανέστη!

76′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Γιόχανσον, μέσα ο Πλατέλλας.

78′ Σουτ του Μάνταλου με τη μπάλα να φεύγει άουτ!

80′ Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.

83′ Κάτι σαν σέντρα σουτ από τον Αραβίδη, χωρίς όμως τύχη.

88’Αλλαγή για την ΑΕΚ. Από τον αγωνιστικό χώρο αποχωρεί ο Κολοβέτσιος και μέσα ο Ντιέγκο Μπουνανότε.

90′ Αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Ροντρίγκες και στη θέση του ο Σκόνδρας.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων!

90+3′ Κίτρινη κάρτα στον Γλύκο για καθυστέρηση.

90+5′ Κόρνερ για την ΑΕΚ!

Τελικό αποτέλεσμα 0-0