Ελληνικό Πρωτάθλημα | Ποδοσφαιρικά Νέα απο ΕλλάδαSUPERLEAGUEΆξιζε τη νίκη ο Πανιώνιος στην ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό 1-1

Άξιζε τη νίκη ο Πανιώνιος στην ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό 1-1

Ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης με το τελικό 1-1 να αδικεί τον Πανιώνιο που ήταν καλύτερος στα εβδομήντα λεπτά της αναμέτρησης με το τριφύλλι να έχει μόνο ένα καλό εικοσάλεπτο.

Οι γηπεδούχοι που ήταν στημένοι εξαιρετικά ήταν καλύτεροι σε όλο το πρώτο ημίχρονο ενώ στο δεύτερο μόνο ένα τέταρτο υστέρησαν και μετά το 60 το ματς τους άνηκε ολοκληρωτικά. Εκεί πέτυχαν ένα πανέμορφο γκολ ενώ είχαν και άλλες ευκαιρίες για να αυξήσουν τον δείκτη του σκορ.

Δεν το κατάφεραν όμως και ο Παναθηναϊκός που ήταν καλός μόνο στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου μπόρεσε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις σε 1-1 με τον Βιγιαφάνιες.

Πανιώνιος: Γιαννιώτης, Τασουλής, Βλάχος, Γκιοτά, Οικονόμου, Σαββίδης (90+2’ Αντωνιάδης), Κόρμπος, Μασούρας (71’ Ολαϊτάν), Ανσαριφάρντ (79’ Ενγκόνγκ), Μασούντ, Μπεν

Στον πάγκο των κυανέρυθρων: Θεοδωρόπουλος, Αργυρόπουλος, Πινιώτης, Καθάριος

Παναθηναϊκός: Βλαχοδήμος, Μολέδο, Κουτρουμπής (87’ Ρινάλντι), Ιβανόφ (30’ Ρέις), Ζέκα, Γουακάσο, Χουλτ, Μέστο, Λουντ (73’ Εμποκού), Βιγιαφάνιες, Μπεργκ

Στον πράσινο πάγκο: Κοτσόλης, Κουλιμπαλί, Τελάντερ, Χουχούμης

Διαιτητής: Κομίνης
Γήπεδο: Νέας Σμύρνης