Ελληνικό Πρωτάθλημα | Ποδοσφαιρικά Νέα απο ΕλλάδαSUPERLEAGUE«Άσος» από… ημίχρονο και 4 στα 4 για τον Παναθηναϊκό (vid)

«Άσος» από… ημίχρονο και 4 στα 4 για τον Παναθηναϊκό (vid)

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του στην φετινή Σούπερ Λίγκα πέτυχε ο Παναθηναϊκός παρουσία περισσότερων από 20.000 οπαδών του στο Ολυμπιακό στάδιο, επικρατώντας με 3-0 του Λεβαδειακού.

Πρωταγωνιστής του ματς ήταν αναμφίβολα ο Χατζηγιοβάνης, που φρόντισε να μοιράσει τις ασίστ στα δύο πρώτα τέρματα του «τριφυλλιού», στον Καμπετσή στο 5’, που… άνοιξε λογαριασμό, αλλά και στον Χατζηθεοδωρίδη, ο οποίος στο 45’ πέτυχε επίσης το πρώτο του γκολ με τον Παναθηναϊκό. Παράλληλα, ο Χατζηγιοβάνης είχε και ένα εντυπωσιακό δοκάρι, στο 36’!

Οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» το παιχνίδι από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, κάνοντας συντήρηση δυνάμεων στην επανάληψη, κλείνοντας ωστόσο την αναμέτρηση με ένα πολύ ωραίο γκολ του Γιόχανσον στο 93’ και φτάνοντας στο 4×3 στο πρωτάθλημα, κάνοντας τον κόσμο τους να φύγει «γεμάτος» από το ΟΑΚΑ…