Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαSERIE AΤον… χαβά της η ασταμάτητη Νάπολι (vid)

Τον… χαβά της η ασταμάτητη Νάπολι (vid)

Νάπολι με σπασμένα τα φρένα! Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι είναι ασταμάτητη και μετά το 2-0 επί της Κάλιαρι, έκανε το 6/6 για να παραμείνει μόνη πρώτη στη βαθμολογία.

Κάπως έτσι, αύξησε τη διαφορά από τη δεύτερη Μίλαν στους 2 βαθμούς και από την τρίτη Ίντερ στους 4, μια εβδομάδα πριν το «ζόρικο» εκτός έδρας παιχνίδι με την Φιορεντίνα για την 7η αγωνιστική της Serie A.

«Γκαζωμένη» μπήκε στο ματς η Νάπολι ανοίγοντας το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Ζιελίνσκι να μοιράζει το 1-0 στον Οσιμέν, ο οποίος πέτυχε το τέταρτο τέρμα του στο πρωτάθλημα, σκοράροντας για τρίτο διαδοχικό αγώνα.

Το προβάδισμα για τους «παρτενοπέι» ήταν γεγονός, με την ομάδα του Σπαλέτι να φτιάχνει φάσεις για να βρει και δεύτερο γκολ αλλά να μην το καταφέρνει μέχρι το ημίχρονο. Το βρήκε, όμως λίγο μετά την επανέναρξη, αφού ο Ινσίνιε με πέναλτι στο 57ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-0.