Aθλητικά NέαΣτεγνό «καθάρισμα» η Νάπολι στην Ίντερ (video)

Στεγνό «καθάρισμα» η Νάπολι στην Ίντερ (video)

Υπόθεση έξι λεπτών ήταν για την Νάπολι το μεγάλο παιχνίδι με την Ίντερ για την 15η αγωνιστική του Καμπιονάτο.

Οι παίκτες της, πριν καν προλάβουν να ιδρώσουν τις φανέλες τους, είχαν πάρει ένα προβάδισμα με δύο γκολ στον αγώνα και είχαν βάλει τις βάσεις για να πάρουν τη νίκη –τελικά- με 3-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στα πρώτα λεπτά και μόλις στο έκτο λεπτό της αναμέτρησης είχαν πετύχει δύο γκολ, το πρώτο στο 2ο λεπτό με τον Ζιελίνκσι και το δεύτερο στο 5ο λεπτό με τον Χάμσικ.

Σαν να μην έφτανε αυτό όμως είχαν και άλλες ευκαιρίες για να σκοράρουν και άλλα τέρματα αλλά ο Χαντάνοβιτς το απέτρεψε. Τελικά, οι γηπεδούχοι σκόραραν και τρίτη φορά με τον Ινσίνιε στο 51ο λεπτό.