Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαSERIE AΡόμα - Γιουβέντους: Απίθανη «Βέκια Σινιόρα», ανατροπή με τρία γκολ σε επτά λεπτά (vid)

Ρόμα – Γιουβέντους: Απίθανη «Βέκια Σινιόρα», ανατροπή με τρία γκολ σε επτά λεπτά (vid)

Η φανταστική Γιουβέντους με ένα τρομερό ξέσπασμα γύρισε το ντέρμπι με την Ρόμα με τρία τέρματα μέσα σε επτά λεπτά.

Η Ρόμα έδειχνε να ελέγχει το ντέρμπι με τη Γιουβέντους, καθώς προηγήθηκε με 3-1 με δυο γρήγορα γκολ στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, όμως η «Βέκια Σινιόρα» έβγαλε ένα… τρομακτικό ξέσπασμα και ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση μέσα σε επτά λεπτά! Στο 70΄ ο Λοκατέλι με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μοράτα μείωσε σε 3-2, ο Κουλουσέβσκι με σουτ στην κίνηση ισοφάρισε στο 74′, ενώ στο 77′ η «Γιούβε» έκανε το 3-4 με εξαιρετικό τελείωμα του Ντε Σίλιο, ο οποίος σκόραρε για δεύτερη φορά στην καριέρα του στη Serie Α με την πρώτη να είναι στις 26 Νοεμβρίου του 2017!