Aθλητικά NέαΠήρε… παλαβό ματς η Κάλιαρι! (vid)

Πήρε… παλαβό ματς η Κάλιαρι! (vid)

Την πρώτη εντός έδρας νίκη της -έστω κι αν χρειάστηκε να μεσολαβήσει ένα μικρό θρίλερ- πήρε η Κάλιαρι.

Έπειτα από ένα παιχνίδι που έγινε ροντέο στα τελευταία του λεπτά, η ομάδα του Ρολάντο Μαράν κατάφερε να επικρατήσει 3-1 της Τζένοα.

Έχοντας το προβάδισμα από την έναρξη του δευτέρου μέρους με γκολ του Σιμεόνε (46’), οι γηπεδούχοι έδειχναν να το ελέγχουν μέχρι το 83’. Και κάπου εκεί ξεκίνησε ο… χαμός!

Διότι στο 84’ ο Κουαμέ ισοφάρισε για τη μαχητική Τζένοα. Το αμέσως επόμενο λεπτό ο Ζαπάτα με αυτογκόλ ξανάδωσε προβάδισμα στην Κάλιαρι. Και στο 87’ ο Πέντρο λύτρωσε οριστικά την ομάδα της Σαρδηνίας κλειδώνοντας το τρίποντο.