Aθλητικά NέαΠιο κοντά στο… σεντόνι με τριάρα η Ίντερ

Πιο κοντά στο… σεντόνι με τριάρα η Ίντερ

Η Ίντερ επικράτησε με 3-1 εκτός έδρας της Φροζινόνε και πλέον βρίσκεται στο +5 από την 4η Μίλαν.

Η Ίντερ δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στην Φροζινόνε καθώς επικράτησε με 1-3 εκτός έδρας. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι ουσιαστικά «καθάρισε» την υπόθεση νίκη από το πρώτο μέρος, με του Ναϊγκολάν (19′) και Πέρισιτς με πέναλτι (37′) να διαμορφώνουν το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 61ο λεπτό στο δεύτερο μέρος με σουτ του Κασάτα έξω από την περιοχή, οι «ροσονέρι» δεν αγχώθηκαν και με τον Βεσίνο στο 93ο λεπτό μετά από ωραία αντεπίθεση διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Έτσι η ομάδα του Μιλάνου έμεινε στο +5 από τη συμπολίτισσα και 4η Μίλαν, ενώ η Φροζινόνε παρέμεινε στη 19η θέση με 23 βαθμούς.