Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαSERIE AΠέρασε από την Μπολόνια και πάτησε πεντάδα η Φιορεντίνα!

Πέρασε από την Μπολόνια και πάτησε πεντάδα η Φιορεντίνα!

Η Φιορεντίνα φωνάζει για… Ευρώπη! Οι «βιόλα» μπορεί να αγχώθηκαν στα τελευταία λεπτά, όμως άντεξαν και έφυγαν με σπουδαίο διπλό από το «Ρενάτο Νταλ’ Άρα» επικρατώντας 3-2 της Μπολόνια για τη 16η αγωνιστική της Serie A!

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 33ο λεπτό με τον Μαλέχ, με την Μπολόνια να φέρνει το ματς στα ίσα στο 42ο λεπτό με τον Μπάροου. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως τα τέρματα των Μπιράγκι (52′) και Βλάχοβιτς (67′ πεν.) έδωσαν… αέρα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους, με την μάδα του Μιχαΐλοβιτς να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 83ο λεπτό με τον Χίκεϊ.

Αποτέλεσμα με το οποίο η Φιορεντίνα ανέβηκε στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και τους 27 πόντους, αφήνοντας από την άλλη την Μπολόνια στην 8η θέση και στο -3.