Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαSERIE AΟ Ντιμπάλα… σέρβιρε διπλό τετράδας στη Ρόμα

Ο Ντιμπάλα… σέρβιρε διπλό τετράδας στη Ρόμα

Σούπερ Ρόμα και στo «Αλμπέρτο Πίκο». Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο είχε σε μεγάλα κέφια τον… οργανωτή, Πάουλο Ντιμπάλα, ο οποίος έφτιαξε τα δύο γκολ της ομάδας του για να περάσει με 2-0 από την έδρα της Σπέτσια.

Μια νίκη που ανέβασε τους Ρωμαίους στην 4η θέση, ενώ οι γηπεδούχοι είδαν το νικηφόρο σερί τους να σπάει και να μένουν στους 18 βαθμούς.

Ο Ελ Σαράουι άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό μετά από ασίστ του Ντιμπάλα. Οι Ρωμαίοι μπήκαν με φόρα και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Έιμπραχαμ στο 49’ με τον Αργεντινό να μοιράζει ξανά!

Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα η Σπέτσια δεν μπόρεσε να αντιδράσει και το σκορ δεν άλλαξε, με την Ρόμα να σκαρφαλώνει στην 4η θέση, ενώ η ομάδα του Λούκα Γκότι παρέμεινε στην 15η θέση με 18 βαθμούς. Ο Νικολάου δεν αγωνίστηκε καθώς ήταν τιμωρημένος λόγω καρτών.