Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαSERIE AΜοίρασε την πρώτη νίκη της Σαλερνιτάνα ο Κάστανος (vid)

Μοίρασε την πρώτη νίκη της Σαλερνιτάνα ο Κάστανος (vid)

Έκανε… σεφτέ η Σαλερνιτάνα! H ομάδα του Φαμπρίτσιο Καστόρι λύγισε την Τζένοα (1-0), πήρε την πρώτη της νίκη στη Serie A, έφτασε στους 4 βαθμούς και είναι στο -1 από τη σημερινή της αντίπαλο.

Δυνατά μπήκε στο ματς η Τζένοα, πιέζοντας και φτιάχνοντας ευκαιρίες για το γρήγορο γκολ αλλά μετά το 25λεπτο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν, έχοντας τις δικές τους στιγμές. Το πρώτο μέρος πέρασε… αναίμακτα για τις δύο ομάδες, ωστόσο η Σαλερνιτάνα μπήκε φουριόζα στην επανάληψη, είχε τον έλεγχο και βρήκε το γκολ της νίκης.

Ήταν το 66ο λεπτό όταν ο Κάστανος μοίρασε στον Τζούριτς το 1-0, που παρέμεινε μέχρι το φινάλε για να δώσει στους γηπεδούχους την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα. Την ίδια ώρα, η Τζένοα έμεινε για τέταρτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, ενώ έχει δεχτεί σε όλα τα φετινά ματς γκολ.