Aθλητικά NέαΛύτρωση στο 93' η Φιορεντίνα!

Λύτρωση στο 93′ η Φιορεντίνα!

Με το γκολ του Μπαμπακάρ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Φιορεντίνα απέφυγε τη γκέλα από την ουραγό Παλέρμο και επέστρεψε στις νίκες!

Η γκέλα για τους «βιόλα» απέναντι στην τελευταία του βαθμολογικού πίνακα Παλέρμο ήταν πολύ κοντά. Μπορεί η Φιορεντίνα να είχε προηγηθεί με το πέναλτι του Μπερναρντέσκι στο 33΄, όμως ο Γιάγιαλο στο 49΄ απέναντι για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι άντεξαν μέχρι και το 90΄.

Στις καθυστερήσεις ωστόσο ο Μπαμπακάρ έγινε ο ήρωας για τη Φιορεντίνα, καθώς με το γκολ που σημείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τη νίκη με 2-1 στους «βιόλα», ανεβάζοντας την ομάδα της Φλωρεντίας στους 23 βαθμούς και στην 8η θέση, έχοντας μάλιστα και ένα ματς λιγότερο.