Έκανε… σεφτέ η Βενέτσια (vid)

Την πρώτη της νίκη στην Serie A πανηγύρισε η Βενέτσια, η οποία πέρασε από την έδρα της Έμπολι επικρατώντας με 2-1. Στους τρεις βαθμούς και οι δύο ομάδες μετά το πέρας τριών αγωνιστικών, έχοντας από μία νίκη και δύο ήττες έκαστος.

Ο Ανρί με… σεντερφορίσιο γκολ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 13ο λεπτό, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του στο πρώτο ημίχρονο, με τον Οκερέκε στο 68’ να δίνει αέρα δύο τερμάτων στη Βενέτσια με απίθανη κούρσα 60 μέτων και σόλο. Ο Μπαϊράμι με πέναλτι στο 89ο λεπτό μείωσε για την Έμπολι, αλλά δεν άλλαξε κάτι στο ματς αφού οι γηπεδούχοι γνώρισαν την εντός έδρας ήττα.