Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαSERIE AΑρνείται να χάσει ο Ιμπραΐμοβιτς, έσωσε την Μίλαν από... κάζο! (vid)

Αρνείται να χάσει ο Ιμπραΐμοβιτς, έσωσε την Μίλαν από… κάζο! (vid)

Αρνείται να χάσει ο Ιμπραΐμοβιτς, έσωσε την Μίλαν από… κάζο! Η Ουντινέζε έβγαλε αντίδραση και ο Ιμπραΐμοβιτς έσωσε τη Μίλαν! Οι «φριουλάνι» έδειξαν μεταμορφωμένοι μετά το «ritiro» και την αλλαγή προπονητή, αγκάλιασαν τη νίκη αλλά ο… αγέραστος Ιμπραΐμοβιτς έσωσε την ομάδα του στο φινάλε από την ήττα (1-1). Αυτή η απώλεια βαθμών, πάντως, στοιχίζει στη Μίλαν αφού πλέον η Ίντερ μπορεί να την προσπεράσει, η Νάπολι να την φτάσει και η Αταλάντα να βρεθεί στο -1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και αποφασισμένοι να βγάλουν αντίδραση. Το κατάφεραν αφού μόλις στο 17ο λεπτό ο Μπέτο με περιπετειώδη τρόπο άνοιξε το σκορ, πετυχαίνοντας το 7ο φετινό του τέρμα στη Serie A.

H Mίλαν δυσκολευόταν αρκετά απέναντι στην καλοστημένη Ουντινέζε, ο Γκαμπριέλε Τσιόφι είχε διαβάζει άριστα τον αντίπαλό του και περιορίσει τα ατού του. Ο Ιμπραΐμοβιτς δεν απειλούσε, ο Ερναντές δεν δημιουργούσε και όλα έδειχναν πως οι «ροσονέρι» θα έφευγαν με σκυμμένο κεφάλι από το «Dacia Arena». O Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς όμως είχε άλλη άποψη και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με εντυπωσιακό γυριστό, έσωσε την ομάδα του που λίγο έλειψε πάντως να υποστεί εγκεφαλικό στα… καπάκια αλλά ο Τομόρι έβγαλε με το σώμα το εξ επαφής πλασέ του Γουάλας στο 90’+4’ και δευτερόλεπτα μετά ο Σακσές αποβλήθηκε για χτύπημα σε αντίπαλό του, σφραγίζοντας το τελικό 1-1.