Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαSERIE AΑπίστευτη ανατροπή και βαθμός της Τορίνο κόντρα στην Αταλάντα (vid)

Απίστευτη ανατροπή και βαθμός της Τορίνο κόντρα στην Αταλάντα (vid)

Ανατροπή επικών διαστάσεων πέτυχε η Τορίνο μέσα στο Μπέργκαμο κόντρα στην Αταλάντα, καταφέρνοντας να μετατρέψει το 3-0 του 21′ σε 3-3 στο 84′.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ σε 7 λεπτά (14′ έως 21′) και έδειχναν πως θα έφταναν σε μια άνετη επικράτηση. Ωστόσο χαλάρωσαν αδικαιολόγητα και μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου η Τορίνο είχε μειώσει ήδη σε 3-2.

Το γκολ της ισοπαλίας ήρθε στο 84′, όταν ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Ντανιέλε Βέρντε εκτέλεσε φάουλ και ο Μπονατσόλι με κεφαλιά έγραψε το τελικό 3-3.

Ανατροπή έκανε και η Σπέτσια μέσα στην έδρα της Σασουόλο παίρνοντας σπουδαίο τρίποντο με σκορ 2-1. Ο Καπούτο έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο 25′, ωστόσο οι Ερλιτς (39′) και Γκιασί (78′) έκαναν το 2-1 και έδωσαν τη νίκη στη Σπέτσια.