Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΤρομερή ανατροπή στα... χασομέρια για την Μπρέντφορντ

Τρομερή ανατροπή στα… χασομέρια για την Μπρέντφορντ

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με… στυλ για την Μπρέντφορντ! Οι «μέλισσες» επικράτησαν 2-1 με ανατροπή -και με νικητήριο γκολ στο 90’+5′- υποδεχόμενες τη Γουότφορντ, στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με την κεφαλιά του Ντένις στο 24′. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν καθολικά καλύτεροι, κάτι που εξαργύρωσαν στα τελευταία λεπτά. Στο 84′ ο Γιάνσον, επίσης με κεφαλιά, έφερε το παιχνίδι στα ίσα, με τον Εμπουέμο να κάνει την ολική ανατροπή στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με εκτέλεση πέναλτι.

Έτσι, η Μπρέντφορντ, μετά από δύο αγώνες χωρίς νίκη, ανέβηκε στην 9η θέση (20β.). Την ίδια στιγμή η Γουότφορντ έμεινε για τέταρτο σερί ματς χωρίς πόντο και στη 17η θέση (13β.).