Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΣτους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας η Στόουκ, θα χρειαστούν ρεβάνς Ρέξαμ και Σέφιλντ

Στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας η Στόουκ, θα χρειαστούν ρεβάνς Ρέξαμ και Σέφιλντ

Την πρόκρισή της στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας εξασφάλισε η Στόουκ! Οι «Potters» νίκησαν με σκορ 3-1 την Στίβενεϊτζ και εξασφάλισαν τη συνέχειά τους στη διοργάνωση, πιο δύσκολα ωστόσο απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ.

Ο Τζέικομπ Μπράουν έβαλε μπροστά την Στόουκ στο 3′, όμως ο Ριντ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους στο 70′, πριν δύο γκολ από Λόρεντ στο 73′ και Μπέικερ στο 80′ διαμορφώσουν το τελικό 3-1.

Απίθανη ματσάρα και απόλυτη μοιρασιά μεταξύ Ρέξαμ και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ! Οι δύο ομάδες έμειναν στο 3-3 και θα χρειαστούν ρεβάνς για να «λύσουν τις διαφορές» τους, με τους γηπεδούχους να κρατούν την πρόκριση μέχρι τις καθυστερήσεις!

Ο ΜακΜπέρνι έβαλε μπροστά τη Σέφιλντ στο 3′, πριν οι Τζόουνς και Ο’ Κόνορ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ανατρέψουν τα δεδομένα για τη Ρέξαμ. Ο Νόργουντ έκανε το 2-2 για τους φιλοξενούμενους στο 65′, με τον Μάλιν να βάζει μπροστά τη Ρέξαμ και πάλι στο 86′! Τελικά, στο 90+5′ ο Ίγκαν ισοφάρισε για τη Σέφιλντ, εξασφαλίζοντας την προοπτική ρεβάνς.