Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΣούπερ Σίτι και… ποιος να την πιάσει! (vid)

Σούπερ Σίτι και… ποιος να την πιάσει! (vid)

Πω, πω, μια Μάντσεστερ Σίτι! Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα δεν δυσκολεύτηκε και πολύ για να νικήσει με σκορ 2-0 την Μπρέντφορντ για την 24η αγωνιστική της Premier League και παρέμεινε στην κορυφή με 60 βαθμούς, ούσα στο +12 από τη δεύτερη Λίβερπουλ!

Ο Μαχρέζ άνοιξε το σκορ για τους «πολίτες» στο 40ο λεπτό με πέναλτι, με τον Κέβιν Ντε Μπρόινε στο 69’ να κάνει το 2-0 κσφραγίζοντας το τρίποντο για την ομάδα του, διώχνοντας τις όποιες αμφιβολίες υπήρχαν ως εκείνο το σημείο.

Από την άλλη η Νόριτς παρέμεινε στην επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα, αφού «κόλλησε» στο 1-1 με την Κρίσταλ Πάλας.

Ο Πούκι μπήκε με φόρα από τα αποδυτήρια αφού άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στα 38 δευτερόλεπτα! Ωστόσο η Νόριτς δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά της, με τον Ζαχά στο 60’ να φέρνει το ματς στα ίσα κάνοντας το 1-1. Μάλιστα ο ίδιος παίκτης τρία λεπτά αργότερα είχε την ευκαιρία να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του, αλλά αστόχησε από την άσπρη βούλα.

Η Σαουθάμπτον πέρασε από την έδρα της Τότεναμ, επικρατώντας 3-2 και πήρε βαθμολογική ανάσα. Ο Μπέντναρεκ στο 18’ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κάνοντας το 1-0. Ο Μπρόγια στο 23’ έφερε το ματς στα ίσα, με τον Σον στο 70ο λεπτό να κάνει το 2-1 για τα «σπιρούνια».

Ωστόσο η Σαουθάμπτον έβγαλε αντίδραση και μέσα σε δυο λεπτά προηγήθηκε στο σκορ. Ο Ελιουνούσι στο 80’ έκανε το 2-2, με τον Άνταμς στο 82’ να πετυχαίνει το 3-2, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του, αφού μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι.