Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΣούπερ ανατροπή παραμονής για τη Λιντς

Σούπερ ανατροπή παραμονής για τη Λιντς

Μία νίκη που μπορεί να παίξει τεράστιο ρόλο στη μάχη της παραμονής πέτυχε η Λιντς στην έδρα της Γουλβς, καθώς επικράτησε 3-2 στο «Μολινό» παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Συγκεκριμένα, ο Τζόνι στο 26’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στο ενδέκατο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, ο Τρινκάο διαμόρφωσε το 2-0, δείχνοντας ότι οι «λύκοι» θα πάρουν ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα.

Ωστόσο, στο 56’ ο Ραούλ Χιμένες αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και η Λιντς ξαναμπήκε στο ματς στο 63’, όταν ο Χάρισον από φάση διαρκείας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 66’ ο Ροντρίγκο Μορένο έφερε το παιχνίδι στα ίσια και στο 92’ ο Έιλινγκ ολοκλήρωσε την ανατροπή για τα «παγώνια», διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.