Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLA LIGAΠρώτη νίκη με Μαρσέλο για Ρεάλ (video)

Πρώτη νίκη με Μαρσέλο για Ρεάλ (video)

Μετά την ήττα της πρεμιέρας, η Ρεάλ πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο International Champions Cup. Η «Βασίλισσα» επικράτησε της Τσέλσι 3-2 στο ματς που έγινε στο Μίσιγκαν «καθαρίζοντας» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο.

Από ασίστ του Μάρκο Ασένσιο ο Μαρσέλο με σουτ έγραψε το 1-0 στο 19′. Εφτά λεπτά αργότερα οι δύο κύριοι… ξαναχτύπησαν με την ίδια σειρά.

Ασίστ από τον Ισπανό, γκολ ο Βραζιλιάνος για το 2-0 των «μερένχες» στο 26′, ενώ στο 37′ ο Μαρσέλο ήταν αυτός που έκανε την ασίστ, με τον Ντίαζ να κάνει τρία τα τέρματα της Ρεάλ.

Στο δεύτερο μέρος οι «μπλάνκος» έκαναν διαχείριση του σκορ, αλλά οι «μπλε» κατάφεραν να μειώσουν το σκορ. Ο Αζάρ σημείωσε το 3-1 στο 80′ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 3-2.