Aθλητικά NέαΠροκρίθηκε με τρομερή ανατροπή η Τότεναμ

Προκρίθηκε με τρομερή ανατροπή η Τότεναμ

Πέρασε με τον… στανιό η Τότεναμ!

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο κατάφερε να λυγίσει την εξαιρετική Σαουθάμπτον, επικράτησε 3-2 με ανατροπή και προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Φάση στην οποία θα υποδεχθεί την Νόριτς και έχει την ευκαιρία να ξεπεράσει το εμπόδιό της, φτάνοντας στα προημιτελικά.

Ο Στίφενς με αυτογκόλ έδωσε προβάδισμα στην Τότεναμ αλλά η Σαουθάμπτον το έφερε στα… ίσα στο 34ο λεπτό με τον Λονγκ! Σαν να μην έφθανε αυτό, ο Ινγκς έφερε «τούμπα» το σκορ στο 72’, παγώνοντας τους γηπεδούχους και έδειξε να… γέρνει την πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενούμενων. Οι παίκτες του Μουρίνιο, όμως, δεν τα παράτησαν, έδειξαν χαρακτήρα και αντίδραση. Έξι λεπτά μετά ο Μόουρα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 και δέκα λεπτά αργότερα, ο Σον με εκτέλεση πέναλτι, υπέγραψε μια τρομερή ανατροπή και έστειλε την Τότεναμ στους «16».