Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΠαρέμεινε αφεντικό για την παραμονή η Νότιγχαμ (vid)

Παρέμεινε αφεντικό για την παραμονή η Νότιγχαμ (vid)

Μπορεί να μην είχε νικητή, ωστόσο το ντέρμπι παραμονής μεταξύ Νότιγχαμ Φόρεστ και Έβερτον, που έμειναν στο 2-2, είχε κατά κάποιον τρόπο… χαμένο!

Βλέπετε, η ομάδα του Σον Ντάις προηγήθηκε δις αλλά είδε τον Τζόνσον να απαντά σε ισάριθμες περιπτώσεις, με αποτέλεσμα να χάσει την ευκαιρία να βγει από τη ζώνη του υποβιβασμού της Premier League.

Όσο για τους νεοφώτιστους; Παρέμειναν αήττητοι εντός έδρας στο πρωτάθλημα από τον Σεπτέμβριο, ενώ απέχουν τέσσερις βαθμούς από την τελευταία τριάδα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό, όταν ο Γκρέι αξιοποίησε το πέναλτι που κέρδισε ο ΜακΝιλ από τον Σέλβι.

Η ισοφάριση από πλευράς Φόρεστ δεν άργησε, με τον Τζόνσον να κάνει το 1-1 στο 19’, παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από επέμβαση του Πίκφορντ σε σουτ του Λίνγκαρντ.

Η Έβερτον πήρε εκ νέου το προβάδισμα πριν το ημίχρονο, όταν ο Ντουκουρέ σκόραρε με κοντινή κεφαλιά δέκα λεπτά αργότερα!

Τα «ζαχαρωτά» κράτησαν για ώρα το προβάδισμα και έδειχναν κοντά σε μία τεράστια νίκη, ωστόσο στο 77’ ο Τζόνσον χτύπησε ξανά με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή για να διαμορφώσει το τελικό 2-2.