Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΠαραμένουν χωρίς νίκη Νιούκαστλ και Λιντς (vid)

Παραμένουν χωρίς νίκη Νιούκαστλ και Λιντς (vid)

Νίκη αγνοείται για ακόμα μία αγωνιστική σε Νιούκαστλ και Λιντς, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 στο «St. James’ Park» και παρέμειναν πάρα πολύ χαμηλά στη βαθμολογία.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα ήταν εξαιρετικός και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Ραφίνια, όταν στο 13’ εκμεταλλεύθηκε την ασίστ του Μπάμφορντ και άνοιξε το σκορ.

Ωστόσο, η απάντηση ήρθε πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον καλύτερο παίκτη της Νιούκαστλ, Σεντ-Μαξιμέν στο 44’ να ισοφαρίζει σε 1-1, αν και το σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο βάσει των ευκαιριών των δύο ομάδων.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε και κάπου εκεί επήλθε ο συμβιβασμός, με Νιούκαστλ και Λιντς να μένουν ικανοποιημένες με τον έναν βαθμό.