Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαCHAMPIONS LEAGUEΟ Μέσι το πήρε προσωπικά και 3-0 για την Μπαρσελόνα!

Ο Μέσι το πήρε προσωπικά και 3-0 για την Μπαρσελόνα!

Στο τελευταίο 15λεπτο της αναμέτρησης ανέλαβε δράση ο Μέσι και με δύο προσωπικά του γκολ έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην Μπαρσελόνα σε βάρος της Λίβερπουλ (3-0), από τον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων.

Στο 75ο λεπτό μετά από κόντρες, η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο Σουάρες μέσα στην περιοχή, ο οποίος έκανε το πλασέ με την μπάλα να χτυπά στο δοκάρι και ο Μέσι που ήρθε σαν… τρέιλερ και πήρε το ριμπαόυντ, κοντρόλαρε με το στήθος και εκμεταλλευόμενος το γεγονός πως ο Άλισον ήταν πεσμένος, μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Επτά λεπτά αργότερα, ο Αργεντινός άσος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Άλισον. Ήταν ένα εξαιρετικό γκολ.