Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαCHAMPIONS LEAGUEΝτεμπούτο για Τσιμίκα με τους Reds στο Champions League

Ντεμπούτο για Τσιμίκα με τους Reds στο Champions League

Η ώρα του Κώστα Τσιμίκα έφτασε και στο Champions League με τη φανέλα της Λίβερπουλ, με τον Γιούργκεν Κλοπ να τον ρίχνει ως αλλαγή στο 82′ κόντρα στην Αταλάντα.

Μετά από μερικές εβδομάδες αποχής από τη δράση, ο Κώστας Τσιμίκας επανήλθε στην… ώρα του σε αποστολή της Λίβερπουλ και μάλιστα, έκανε και το ευρωπαϊκό του ντεμπούτο με τη φανέλα των Reds.

Με το σκορ στο εμφατικό 5-0 υπέρ των πρωταθλητών Αγγλίας, ο Γιούργκεν Κλοπ πέρασε τον Έλληνα μπακ στο ματς κόντρα στην Αταλάντα ως αλλαγή αντί του Τζίνι Βαϊνάλντουμ στο 80ο λεπτό και του έδωσε την ευκαιρία να πάρει αγωνιστικά λεπτά ενόψει των επόμενων αγώνων, όταν και θα έχει επανέλθει στο 100% του μετά τον τραυματισμό.