Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΜε γκολ στο 95' πάγωσε την Μπράιτον η Πάλας (vid)

Με γκολ στο 95′ πάγωσε την Μπράιτον η Πάλας (vid)

Τρομερή νίκη με… buzzer beater πήρε η Κρίσταλ Πάλας που πέρασε με 2-1 από την έδρα της Μπράιτον στην 23η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Ρόι Χότζον ξέφυγε στο +11 από την επικίνδυνη ζώνη, αφήνοντας τους γηπεδούχους μόλις τέσσερις βαθμούς μακριά.

Η Πάλας προηγήθηκε στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης με απίθανο τακουνάκι του Ματετά, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 55′ με δυνατό σουτ του Βέλτμαν και μέτρησαν αρκετές ευκαιρίες για το προβάδισμα.

Αυτοί που το κατάφεραν, τελικά, ήταν οι φιλοξενούμενοι, που έκλεψαν το τρίποντο με γκολ του Μπεντεκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.