Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαBUNDESLIGAΚέρασε ντόρτια την Γιουνάιτεντ και τον Μουρίνιο η Ντόρτμουντ (video)

Κέρασε ντόρτια την Γιουνάιτεντ και τον Μουρίνιο η Ντόρτμουντ (video)

Καμία όρεξη να χαριστεί απέναντι στην προβληματική και με αρκετές απουσίες Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν είχε η Ντόρτμουντ. Οι Βεστφαλοί έφτασαν άνετα στη νίκη με σκορ 4-1 στο φιλικό των δύο ομάδων στην Σανγκάη, στο πλαίσιο του International Champions Cup.

Το πάρτι των Γερμανών στην άμυνα – παιδική χαρά της ομάδας του Ζοσέ Μουρίνιο ξεκίνησε με το γκολ του Κάστρο στο 19’, ενώ στο 36’ ο Ομπαμεγιάνγκ διπλασίασε τα τέρματα της Ντόρτμουντ. Το εντυπωσιακότερο γκολ σημείωσε στο 57’ με καταπληκτική ενέργεια ο Ντεμπελέ και δύο λεπτά αργότερα ο Μχιταριάν μείωσε για την Γιουνάιτεντ, σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με την φανέλα της κόντρα στην παλιά του ομάδα. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε και πάλι ο Κάστρο στο 86ο λεπτό.