Φουλ… της ισοπαλίας

Από τα πέντε παιχνίδια της πρεμιέρας στην Πρέμιερ Λιγκ που ξεκίνησαν στις 17:00 τα τρία έληξαν χωρίς νικητή.

Στο σημαντικότερο εξ αυτών, Έβερτον και Τότεναμ πήραν από έναν πόντο αφού ήρθαν ισόπαλες 1-1 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Τα «ζαχαρωτά» ήταν καλύτερα στο πρώτο μέρος και άνοιξαν το σκορ στο πέμπτο μόλις λεπτό με τον Μπάρκλεϊ να σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ωστόσο, στην επανάληψη οι «σπερς» ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια στο 59ο λεπτό με κεφαλιά του Λαμέλα. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να έχουν πάρει και τη νίκη αλλά βρήκαν απέναντί τους έναν τρομερό Στεκέλενμπουργκ.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Σουόνσι πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μπέρνλι ξεκινώντας με τρίποντο τη νέα σεζόν ενώ με το ίδιο σκορ επικράτησε η Γουέστ Μπρομ της Κρίσταλ Πάλας στην έδρα της.

Τέλος, χωρίς νικητή έληξαν οι αναμετρήσεις Μίντλεσμπρο – Στόουκ και Σαουθάμπτον – Γουότφορντ με το σκορ να είναι 1-1 και στις δύο.