Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLA LIGAΈβγαλε αντίδραση η Γιουνάιτεντ, 2-1 τη Ρεάλ (video)

Έβγαλε αντίδραση η Γιουνάιτεντ, 2-1 τη Ρεάλ (video)

H Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άφησε πίσω την απογοητευτική εμφάνιση και ήττα (1-4) απέναντι στη Λίβερπουλ, βγάζοντας αντίδραση στον αγώνα με τη Ρεάλ Μαδρίτης για το International Champions Cup. Οι παίκτες του Ζοζέ Μουρίνιο μπήκαν δυνατά, σημείωσαν δύο γκολ πριν συμπληρωθούν 30 λεπτά και πήραν τη νίκη με 2-1 επί των “μερένγκες”.

Στο 18′ ο Αλέξις Σάντσες άνοιξε το σκορ με όμορφο συρτό σουτ στην κίνηση, ενώ εννιά λεπτά αργότερα ο Χιλιανός επιθετικός από σκόρερ έδινε δημιουργός, προσφέροντας μία εξαιρετική ασίστ με το κεφάλι στον Άντερ Ερέρα, ο οποίος “κεραυνοβόλησε” τον Κίκο Κασίγια, διαμορφώνοντας το 2-0. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Τζουλέν Λοπετέγκι ήταν να μειώσει σε 2-1 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με τον Καρίμ Μπενζεμά.

MANTΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Νταρμιάν, Φόσου-Μένσα, Μπεγί, Μακτόμινεϊ (79′ Μίτσελ), Σο, Φρεντ (68′ Τουανζέμπ), Ερέρα, Περέιρα, Μάτα (82′ Γκάρνερ), Σάντσες.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κασίγια (46′ Λούνιν), Οντριοθόλα (62′ Λόπεθ), Βαγέχο (77′ Νάτσο), Χ. Σάντσεθ, Τεό Ερνάντεθ (46′ Ρεγκιλόν), Μάρκος Γιορέντε (77′ Μάρκο Ασένσιο), Βαλβέρντε (77′ Ίσκο), Μπέιλ (46′ Έντεγκααρντ, 77′ Κρόος), Θεμπάγιος (62′ Ντε Τομάς), Βινίσιους (62′ Ο. Ροντρίγκεθ), Μπενζεμά (46′ Μπόρχα Μαγιοράλ).