Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΕπιστροφή στις νίκες με τριάρα για την Κρίσταλ Πάλας

Επιστροφή στις νίκες με τριάρα για την Κρίσταλ Πάλας

Φαίνεται πως το 2-1 επί της Άρσεναλ πριν από μερικές ημέρες αποτέλεσε αναλαμπή για την Έβερτον, που επέστρεψε στις κακές εμφανίσεις και τις ήττες, χάνοντας με 3-1 από την Κρίσταλ Πάλας στο Λονδίνο.

Οι «αετοί» προέρχονταν από τρεις συνεχόμενες ήττες και τέσσερις αγωνιστικές δίχως θετικό αποτέλεσμα όμως βρήκαν την ευκαιρία να πανηγυρίσουν κόντρα στα «ζαχαρωτά», ανοίγοντας το σκορ με τον Γκάλαχερ στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Τόμκινς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 62′, με τον Ροντόν να μειώνει οκτώ λεπτά αργότερα για τους φιλοξενούμενους, που πίεσαν για την ισοφάριση αλλά στο τέλος δέχτηκαν και τρίτο γκολ, εκ νέου από τον Γκάλαχερ (90+4′).

Με το αποτέλεσμα αυτό, η Πάλας ανέβηκε στην 12η θέση της βαθμολογίας μαζί με την Άστον Βίλα, ρίχνοντας την Έβερτον 14η.