Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΔεν λέει να συνέλθει η Λειψία, έχασε ακόμα δύο βαθμούς στη ματσάρα με την Κολωνία

Δεν λέει να συνέλθει η Λειψία, έχασε ακόμα δύο βαθμούς στη ματσάρα με την Κολωνία

Έξι φορές κατέληξε στα δίχτυα η μπάλα στην αναμέτρηση της Κολωνίας με τη Λειψία, ωστόσο το τελικό σκορ ήταν… 1-1! Κι αυτό γιατί τέσσερα γκολ ακυρώθηκαν κατόπιν χρήσης VAR, λόγω οφσάιντ, με κάθε ομάδα να έχει από δύο! Επιπλέον, καταγράφηκαν δύο δοκάρια, επίσης από ένα για κάθε αντίπαλο, με τα γκολ να έρχονται τελικά αμφότερα στο δεύτερο μέρος.

Ο Μοντέστ άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό, με το τέρμα του να ακυρώνεται και τελικά να μετρά –πώς αλλιώς- μέσω VAR, ενώ ο Χαϊνταρά έφερε την αναμέτρηση στα ίσα στο 71′.

Είχαν προηγηθεί τα ακυρωμένα γκολ των Σόμποζλαϊ (6’), Ουτ (37’), Μοντέστ (51’) και Φόρσμπεργκ (66’), με τον Ντούντα να έχει μία τεράστια χαμένη ευκαιρία για να δώσει τη νίκη στους γηπεδούχους στα τελευταία λεπτά.

Όπως και να ‘χει, οι «κόκκινοι ταύροι» απέτυχαν για μία ακόμη αγωνιστική να νικήσουν, με την Κολωνία από τη μεριά της να κλείνει την βραδιά στην εξάδα.