Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΧωρίς έλεος η Λίβερπουλ, χατ-τρικ ο Σαλάχ στο «Ολντ Τράφορντ» και 5-0!(vids)

Χωρίς έλεος η Λίβερπουλ, χατ-τρικ ο Σαλάχ στο «Ολντ Τράφορντ» και 5-0!(vids)

Αδιανόητο πάρτι της Λίβερπουλ στο Μάντσεστερ, προηγείται με 4-0 στο ημίχρονο.
Ασταμάτητη η Λίβερπουλ στο «Όλντ Τράφορντ» προηγείται με 4-0 της Γιουνάιτεντ στο ημίχρονοπ με μεγάλη εμφάνιση από τον Σαλάχ.

Κάθε επίθεση της Λίβερπουλ «μυρίζει» γκολ με τους «κόκκινους» να είναι ασταμάτητοι. Οι «ρεντς» άνοιξαν το σκορ στο 5′ με τον Κεϊτά για να ακολουθήσει το 2-0 του 13′ με τον Ζότα. Στο 38′ ο Σαλάχ έκανε το 3-0 για να έρθει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Αιγύπτιος άσος να γράψει το 4-0.

Η Λίβερπουλ, όμως, δεν κατέβασε το πόδι από το γκάζι με τον Σαλάχ να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 50′ σε 50 σημειώνοντας ένα ιστορικό χατ-τρικ.