Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΧάλασε την ανατροπή της Λέστερ στα... χασομέρια η Γουέστ Χαμ!

Χάλασε την ανατροπή της Λέστερ στα… χασομέρια η Γουέστ Χαμ!

Από τις 28 Δεκεμβρίου έχει να πανηγυρίσει στην Premier League η Λέστερ και ενώ φαινόταν ότι θα τα κατάφερνε κόντρα στη Γουέστ Χαμ, δέχτηκε ισοφάριση-μαχαιριά (2-2) στις καθυστερήσεις.

Το ματς ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους φιλοξενούμενους, καθώς ο φορμαρισμένος Μπόουεν άνοιξε το σκορ με κοντινή προσπάθεια μετά από μπαλιά του Ντιοπ.

Οι «αλεπούδες» κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τίλεμανς στο φινάλε του πρώτου μέρους, όμως η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς δεν σταμάτησε εκεί.

Στο 57’, ο Περέιρα έφερε τούμπα το ματς με υπέροχη κεφαλιά, βάζοντας τη Λέστερ στη θέση του οδηγού.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι η Λέστερ θα έπαιρνε την πολυπόθητη νίκη και θα έκανε «σεφτέ» μέσα στο 2022, ήρθε ο Ντόουσον να ισοφαρίσει με τον… ώμο στις καθυστερήσεις!

Έτσι, οι Λονδρέζοι παρέμειναν στην 4η θέση της βαθμολογίας, την ώρα που οι γηπεδούχοι είναι μόλις 11οι.