Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΆστον Βίλα - Λιντς: Δύο «χτυπήματα» έφταναν για τους «χωριάτες»

Άστον Βίλα – Λιντς: Δύο «χτυπήματα» έφταναν για τους «χωριάτες»

Επέστρεψε στις νίκες η Άστον Βίλα! Μετά το στραβοπάτημα κόντρα στη Γουλβς στην έδρα της, η ομάδα του Ουνάι Έμερι επιβλήθηκε με 2-1 της Λιντς και την άφησε οριακά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι «χωριάτες» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Μπέιλι πήρε μία υπέροχη πάσα στο χώρο από τον Καμαρά, που «έκοψε» την άμυνα των «παγωνιών» και με όμορφο πλασέ νίκησε τον Μελιέ για το 1-0!

Στο 64ο λεπτό, ο Μπουέντια βγήκε πρώτος στην μπάλα και διπλασιάσε τα τέρματα της ομάδας του, κάνοντας το 2-0!
Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, το μόνο που άλλαξε ήταν το σκορ, με τη Λιντς να μειώνει στο 83′ με τον Μπάμφορντ, έπειτα από εξαιρετική ενέργεια και ασίστ του Νιόντο, με το 2-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Με αυτόν τον τρόπο, η Βίλα πήρε μία πολύ σημαντική νίκη, με την οποία ανέβηκε στην 11η θέση με 25 βαθμούς.