Aθλητικά NέαΑπίστευτη ανατροπή για Τότεναμ, με σούπερ Κέιν! (video)

Απίστευτη ανατροπή για Τότεναμ, με σούπερ Κέιν! (video)

Δεν λέει να χάσει η Τότεναμ! Ακόμη και όταν φτάνει στο… τσακ, όπως στο λονδρέζικο ντέρμπι με τη Γουέστ Χαμ, η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποκετίνο βρίσκει τον τρόπο, όχι απλά να γλιτώνει, αλλά να γράφει… έπη! Σαν αυτό, που «υπέγραψε» ο Χάρι Κέιν!

Με δύο γκολ, λοιπόν, του 23χρονου επιθετικού, στο 89’ και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, τα «σπιρούνια» έκαναν μία επική ανατροπή απέναντι στα «σφυριά» διατήρησαν το αήττητο και επικρατώντας 3-2, επέστρεψαν στις νίκες, μετά από τέσσερις σερί ισοπαλίες. Έτσι, οι γηπεδούχοι παρέμειναν κοντά στην κορυφή, στο -3 από Λίβερπουλ και Σίτι και στον… πόντο από Τσέλσι (παίζει αύριο) και Άρσεναλ.

Και όμως, όλα έδειχνα «γκέλα» για την Τότεναμ. Όχι μόνο γιατί ο Κέιν… βρέθηκε στο 89’, όντας εξαφανισμένος σε όλο το ματς, αλλά και επειδή οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές, στο 24’ με τον Μάικλ Αντόνιο και στο 68’, με τον Λαντσίνι να βρίσκει στόχο από την άσπρη βούλα. Είχε ισοφαρίσει, προσωρινά, στο 51’, ο Χάρι Γουίνκς, στο ντεμπούτο του πιτσιρικά στην Premier League!