Πήρε βαθιά ανάσα

Σε ένα από τα κλασικά παιχνίδια στα οποία παίζονται 6 βαθμοί, οι Black Cats ξεκίνησαν στο -4 από την Νόριτς όμως χάρη στα γκολ των Φάμπιο Μπορίνι, Ζερμέν Ντεφόε και Ντάνκαν Γουάτμορ πήραν τρομερό αποτελέσμα και μείωσαν στο -1.

Το σκορ άνοιξε στο 41′ με τον Μπορίνι να μετατρέπει σε γκολ το πέναλτι που παραχώρησε ο Αντρέ Γουίσντομ και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 0-1. Στην επανάληψη και το 53′ οι φιλοξενούμενοι πήραν «αέρα» δύο τερμάτων με τον Ιταλό να γίνει από σκόρερ δημιουργός και να κάνει υπέροχη σέντρα για τον Ντεφόε, ο οποίος έκανε το 0-2.

Η Νόριτς είχε δοκάρι με τον Νέιθαν Ρέντμοντ και στη συνέχεια ζήτησε πέναλτι, όμως στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γουότμορ διαμόρφωσε το τελικό 0-3 ύστερα από πάσα του Σεμπάστιαν Λάρσον.