Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Τορίνο - Γιουβέντους, Ρόμα - Μίλαν, Λέστερ - Σίτι, ManUtd - Τότεναμ, Παρί Σεν-Ζερμέν - Νις, Μπενφίκα - Σπόρτινγκ, Άντερλεχτ - Μπριζ και ΑΠΟΕΛ - Ανόρθωση είναι τα μεγάλα ματς του τριημέρου. Δείτε το πρόγραμμα στην Ευρώπη...

Στην Ιταλία διεξάγονται τα σπουδαιότερα ματς αυτού του τριήμερο, καθώς στο ντέρμπι του Τορίνο η «γκρανάτα» υποδέχεται την Γιουβέντους, την οποία απειλούν στην κορυφή οι Ρόμα και Μίλαν που κοντράρονται την Δευτέρα στη Ρώμη.

Λέστερ – Μάντσεστερ Σίτι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ είναι οι αναμετρήσεις που ξεχωρίζουν στην Αγγλία.

Ντέρμπι κορυφής στην Γαλλία το Παρί Σεν-Ζερμέν – Νις, ντέρμπι κορυφής και αυτό της Λισαβόνας μεταξύ Μπενφίκα και Σπόρτινγκ, ενώ στο Βέλγιο κοντάρονται Άντερλεχτ και Μπριζ, στην Κύπρο τίθενται αντιμέτωποι ΑΠΟΕΛ και Ανόρθωση.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

Premier League – 15η αγωνιστική

Σάββατο

Γουότφορντ – Έβερτον (14:30)

Άρσεναλ – Στόουκ (17:00)

Μπέρνλι – Μπόρνμουθ

Χαλ – Κρίσταλ Πάλας

Σουόνσι – Σάντερλαντ

Λέστερ – Μάντσεστερ Σίτι (19:30)

Κυριακή

Τσέλσι – Γουέστ Μπρομ (14:00)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ (16:15)

Σαουθάμπτον – Μίντλεσμπρο

Λίβερπουλ – Γουέστ Χαμ (18:00)

Serie A – 16η αγωνιστική

Σάββατο

Κροτόνε – Πεσκάρα (19:00)

Σαμπντόρια – Λάτσιο (21:45)

Κυριακή

Κάλιαρι – Νάπολι (13:30)

Αταλάντα – Ουντινέζε (16:00)

Μπολόνια – Έμπολι

Παλέρμο – Κιέβο

Τορίνο – Γιουβέντους

Ίντερ – Τζένοα (21:45)

Δευτέρα

Φιορεντίνα – Σασουόλο (20:00)

Ρόμα – Μίλαν (22:00)

Primera División – 15η αγωνιστική

Παρασκευή

Μάλαγα – Γρανάδα (21:45)

Σάββατο

Οσασούνα – Μπαρτσελόνα (14:00)

Σοθιεδάδ – Βαλένθια (17:15)

Λας Πάλμας – Λεγκανές (19:30)

Ρεάλ – Ντεπορτίβο (21:45)

Κυριακή

Έιμπαρ – Αλαβές (13:00)

Θέλτα – Σεβίλλη (17:15)

Εσπανιόλ – Χιχόν (19:30)

Μπέτις – Μπιλμπάο (21:45)

Δευτέρα

Βιγιαρεάλ – Ατλέτικο (21:45)

Bundesliga – 14η αγωνιστική

Παρασκευή

Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Χόφενχαϊμ (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν – Βόλφσμπουργκ (16:30)

Κολωνία – Ντόρτμουντ

Αμβούργο – Άουγκσμπουργκ

Ίνγκολστατ – Λειψία

Φράιμπουργκ – Ντάρμστατ

Χέρτα – Βέρντερ (19:30)

Κυριακή

Γκλάντμπαχ – Μάιντς (16:30)

Σάλκε – Λεβερκούζεν (18:30)

Ligue 1 – 17η αγωνιστική

Σάββατο

Ντιζόν – Μαρσέιγ (15:30)

Μπορντό – Μονακό (18:00)

Νανσί – Ανζέρ (21:00)

Λιλ – Μονπελιέ

Μπαστιά – Μετς

Τουλούζ – Λοριάν

Ναντ – Καέν

Κυριακή

Λιόν – Ρεν (16:00)

Σεντ-Ετιέν – Γκινγκάμπ (18:00)

Παρί Σεν-Ζερμέν – Νις (21:45)

Eredivisie – 16η αγωνιστική

Παρασκευή

Χρόνινχεν – Ρόντα (21:00)

Σάββατο

Νάιμεχεν – Ντεν Χάαχ (19:30)

Αϊντχόφεν – Γκόου Αχέντ Ιγκλς (20:45)

Χέρενφέν – Εξέλσιορ

Τσβόλε – Βίλεμ (21:45)

Κυριακή

Σπάρτα Ρότερνταμ – Φιτέσε (13:30)

Άλκμααρ – Φέγενοορντ (15:30)

Ουτρέχτη – Χεράκλες

Τβέντε – Άγιαξ (17:45)

Primeira Liga – 13η αγωνιστική

Παρασκευή

Σετούμπαλ – Εστορίλ (22:30)

Σάββατο

Μπελενένσες – Μαρίτιμο (13:45)

Σάβες – Μορεϊρένσε (20:15)

Μποαβίστα – Γκιμαράες (22:30)

Κυριακή

Φεϊρένσε – Πόρτο (18:00)

Νασιονάλ – Τοντέλα

Μπενφίκα – Σπόρτινγκ (20:00)

Μπράγκα – Πάσος Φερέιρα (22:15)

Δευτέρα

Αρόουκα – Ρίο Άβε (22:00)

SüperLig – 14η αγωνιστική

Παρασκευή

Τράμπζονσπορ – Άντανασπορ (19:00)

Σάββατο

Ρίζεσπορ – Κασίμπασα (15:00)

Γκεντσλέρμπιρλιγί – Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (18:00)

Μπεσίκτας – Μπούρσασπορ

Κυριακή

Καράμπιουκσπορ – Αλάνιασπορ (12:30)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ – Οσμάνλισπορ (15:00)

Γαλατάσαράι – Γκαζιάντεπσπορ (18:00)

Κόνιασπορ – Κάισερισπορ

Δευτέρα

Αντάλιασπορ – Φενέρμπαχτσε (19:00)

Pro League – 18η αγωνιστική

Παρασκευή

Λόκερεν – Ζούλτε Βάρεχεμ (21:30)

Σάββατο

Όιπεν – Σαρλερουά (19:00)

Κόρτραϊκ – Σιντ-Τρούιντεν (21:00)

Μουσκρόν – Μέχελεν (21:30)

Κυριακή

Άντερλεχτ – Μπριζ (15:30)

Γάνδη – Οστάνδη (19:00)

Σταντάρ Λιέγης – Βέστερλο (21:00)

Βάασλαντ-Μπέβερεν – Γκενκ (αναβολή)

Scottish Premier League – 17η αγωνιστική

Παρασκευή

Πάρτικ Θισλ – Σέλτικ (21:45)

Σάββατο

Μάδεργουελ – Κιλμάρνοκ (17:00)

Ινβερνές – Χάμιλτον

Νταντί – Ρος Κάουντι

Ρέιντζερς – Χαρτς

Αμπερντίν – Σεντ Τζόνστοουν

Κύπρος – 14η αγωνιστική

Σάββατο

Απόλλων – Νέα Σαλαμίνα (17:00)

Αναγέννηση Δερύνειας – ΑΕΛ

Ερμής – Ομόνοια (19:00)

Κυριακή

Εθνικός – ΑΕ Ζακακίου (16:00)

Καρμιώτισσα – Άρης

Δόξα – ΑΕΚ (18:00)

Δευτέρα

ΑΠΟΕΛ – Ανόρθωση (19:00)

ΜΕΣΩGoal.com.cy team
ΠΗΓΗSport24.gr
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ