Αθλητικά Νέα ΠοδοσφαίρουΔιεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαΟ Κριχόβιακ κέρασε, η Πολωνία κέρδισε και έφυγε για Παγκόσμιο Κύπελλο (vid)

Ο Κριχόβιακ κέρασε, η Πολωνία κέρδισε και έφυγε για Παγκόσμιο Κύπελλο (vid)

Κριχόβιακ, Λεβαντόφσκι και έφυγε για το Κατάρ. Η Πολωνία επικράτησε 2-0 της Σουηδίας εντός έδρας και προκρίθηκε στο Παγκόσμιο Κύπελλο, στέλνοντας τους Σκανδιναβούς σπίτι τους.

Το σκορ άνοιξε στο 49ο λεπτό ο φορ της Μπάγερν με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο μέσος της ΑΕΚ, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή μετά την ανάπαυλα. Το δεύτερο γκολ πέτυχε ο Ζιελίνσκι στο 72ο λεπτό.

Εξαιρετική εμφάνιση από τον Σέζνι, ο οποίος με τις εξαιρετικές του επεμβάσεις φρέναρε τους φιλοξενούμενους, όποτε χρειάστηκε.