Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαWorld Cup 2018Με ανατροπή και προκλητικούς «αλβανικούς αετούς» η Ελβετία (vid)

Με ανατροπή και προκλητικούς «αλβανικούς αετούς» η Ελβετία (vid)

Απίστευτη σε εξέλιξη ματς, με την Ελβετία, να κλέβει τη νίκη στο 90′ από τη Σερβία, επικρατώντας με 2-1. Οι Σέρβοι είχαν προηγηθεί με τον Μίτροβιτς στο 5ο λεπτό, ωστόσο οι Ελβετοί που ήταν ανώτεροι μετά το 30′ σκόραραν με τους Τζάκα στο 52′ και Σακίρι στο 90′ για να φέρουν τα πάνω-κάτω στον 5ο όμιλο όσον αφορά τη μάχη της πρόκρισης!

Στο πιο εντυπωσιακό από πλευράς εναλλαγής συναισθημάτων που έχουμε παρακολουθήσει ως τώρα στο Μουντιάλ, η Ελβετία επικράτησε με ανατροπή της Σερβίας με 2-1! Ετσι έφτασε τους 4 βαθμούς όσους έχει και η Βραζιλία κι έβαλε φωτιά στη μάχη της πρόκρισης στον Ε’ όμιλο! Στους 3 βαθμούς έμειναν οι Σέρβοι οι οποίοι την τελευταία αγωνιστική αντιμετωπίζουν τους καριόκας και θέλουν μόνο νίκη για την πρόκριση. Σε κίνδυνο όμως και η σελεσάο που θέλει τουλάχιστον την ισοπαλία για να περάσει.

Από την πλευρά τους οι Ελβετοί κρατούν την τύχη στα χέρια τους, καθώς στην 3η αγωνιστική αντιμετωπίζουν την αποκλεισμένη και χωρίς βαθμό Κόστα Ρίκα.

inner

Δείτε το LIVE της αναμέτρησης:

1′ ο αγώνας μόλις άρχισε!

2′ ΓΚΟΛΛΛΛ! 1-0 για την Σερβία με τον Μίτροβιτς!

25′ Ελέγχει το παιχνίδι η Σεβία και προηγείται 1-0 με το όμορφο γκολ του Μίτροβιτς!

35′ Άρχισε να ανεβάζει στροφές η Ελβετία, ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης πριν από την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45′ ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ, η Σερβία προηγείται 1-0 στο σκορ απέναντι στην Ελβετία!

46′ Σέντρα στην επανάλυψη!

53′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ! Καταπληκτικό γκολ από τον Τσάκα!

Η Ελβετία ισοφαρίζει το ματς στο 53′!

70′ Το σκορ παράμενει ισόπαλο κάτι που περισσότερο ευνοεί την Σερβία!
80′ Καμία εξέλιξη στο παιχνίδι παραμένει το 1-1.
90′ ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ελβετία με τον Σακίρι! Η Ελβετία γυρίζει το παιχνίδι!
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων!
90′ + 4 ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ, η Ελβετία κερδίζει με ανατροπή την Σερβία (2-1).