Αθλητικά Νέα ΠοδοσφαίρουΔιεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά Νέα2ος όμιλος: Ξέσπασε στη Γεωργία η Ισπανία και... πάτησε κορυφή (vid)

2ος όμιλος: Ξέσπασε στη Γεωργία η Ισπανία και… πάτησε κορυφή (vid)

Αυτή, μάλιστα, ήταν Ισπανία!

Οι «φούριας ρόχας» ξέσπασαν απέναντι στη Γεωργία και με το άνετο 4-0 ανέκτησαν την κορυφή στη βαθμολογία του ομίλου της Εθνικής μας!

Στο Μπανταχόθ, η Ισπανία μπήκε φουριόζα στο ματς και μόλις στο 14ο λεπτό ο Χοσέ Γκαγιά με σουτ εκτός περιοχής άνοιξε το σκορ. Από εκεί και πέρα όλα έγιναν -πολύ- πιο εύκολα. Στο 25′, ο Κάρλος Σολέρ έκανε το 2-0, για να κλείσει το σκορ ημιχρόνου ο Φεράν Τόρες, «γράφοντας» το 3-0 στο 41o λεπτό.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι Ισπανοί συνέχισαν στο ίδιο τέμπο, με τον Πάμπλο Σαράμπια σε τρελά κέφια, να στέλνει δύο φορές την μπάλα στα δίχτυα, αλλά να… μετράει η μία, καθώς η προσπάθειά του στις καθυστερήσεις ήταν οφσάιντ. Εκείνη στο 63′, όμως, μέτρησε κανονικά για το τελικό 4-0!