Aθλητικά NέαΤους έκοψε τα… γέλια η Παρί! (video)

Τους έκοψε τα… γέλια η Παρί! (video)

Με ένα τρομερό ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο, η Παρί έκανε… μια χαψιά την Γκινγκάμπ και με το εμφατικό 4-0, μείωσε και πάλι στο -3 τη διαφορά της από την κορυφή και τη Μονακό, ενώ έβαλε ξανά από κάτω (στον… πόντο) της Νις.

Οι πρωτευουσιάνοι ήταν καταιγιστικοί και με τον Καβάνι να βγαίνει… οργισμένος για το δεύτερο 45λεπτο, έκοψαν τα… γέλια στους δύο αντιπάλους τους για τον τίτλο, που ορέγονταν «γκέλα» των Παριζιάνων. Οι τελευταίοι, όμως, δεν είχαν καμία διάθεση για αστεία και πήραν, τελικά, μια πολύ άνετη νίκη.

Τον… χορό των γκολ άνοιξε ο Ντι Μαρία στο 56′, με τον Καβάνι να παίρνει το… όπλο του και «χτυπώντας» δις, στο 60′ και στο 71′, να «καθαρίζει» τη νίκη. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ματουιντί, που «έγραψε» το τελικό σκορ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.