Aθλητικά NέαΣταμάτησε τη Νις και πήρε «ανάσα» η Μονακό

Σταμάτησε τη Νις και πήρε «ανάσα» η Μονακό

Η Μονακό νίκησε άνετα στο δεύτερο ημίχρονο 3-1 τη Νις στο Πριγκιπάτο για την έβδομη αγωνιστική της Ligue 1 και πήρε βαθμολογική «ανάσα», ξεφεύγοντας προσωρινά από τη ζώνη του υποβιβασμού και «κόβοντας» ταυτόχρονα της ομάδα της Κυανής Ακτής από την προσπάθεια να μειώσει στο -1 από την κορυφή της βαθμολογίας και την πρωταθλήτρια Παρί Σεν Ζερμέν, που έχει ένα μας λιγότερο.

Ο Γκολοβίν έδωσε το προβάδισμα στους Μονεγάσκους στο πρώτο ημίχρονο, ο Μπούμερ ισοφάρισε προσωρινά για τους Νικαιώτες, όμως ξανά ο Γκολοβίν και ο Μπεν Γεντέρ έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους.