Aθλητικά NέαΠρώτη ήττα για τη Ρεν, «στραβοπάτημα» για τη Λιλ

Πρώτη ήττα για τη Ρεν, «στραβοπάτημα» για τη Λιλ

Ο Σεπτέμβριος εκκίνησε άσχημα για τη Ρεν, η οποία υποδέχθηκε στη Βρετάνη τη Νις έχοντας μόνο νίκες στις τρεις πρώτες αγωνιστικές και προηγήθηκε στο 25’ μετά την κεφαλιά του Ντα Σίλβα και την αποτυχία της άμυνας των φιλοξενούμενων να απομακρύνει. Ωστόσο στο 63’ οι «Νισουά» ισοφάρισαν με το πέναλτι του Σιπριέν και πήραν τη μεγάλη νίκη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κολί.

Την πρώτη εντός έδρας νίκη της –είχε νικήσει στην πρεμιέρα στη Μασσαλία- πέτυχε η Ρενς επικρατώντας της Λιλ στην Καμπανία με 2-0, χάρη στο πέναλτι του Ντούμπια στο 73’ και το γκολ του Ουντέν στο 90’, με τους φιλοξενούμενους να μένουν με 10 ποδοσφαιριστές στο 52’ μετά την αποβολή του Γιασίτζι ενώ στις καθυστερήσεις ο Μπάμπα έχασε πέναλτι.