Aθλητικά NέαΠρόκριση στο ρελαντί για Μονακό

Πρόκριση στο ρελαντί για Μονακό

Η Μονακό νίκησε 3-1 σε ρυθμό «ρελαντί» στην έδρα της ερασιτεχνικής Πριβέ Ιλέρ για τους «32» του Κυπέλλου Γαλλίας και προκρίθηκε στους «16» της διοργάνωσης, περιμένοντας εκεί τον επόμενο αντίπαλό της, ώστε να διεκδικήσει την κατάκτηση του τροπαίου, διεκδικώντας παράλληλα την έξοδο στο Europa League μέσω του Championnat.

Οι Μονεγάσκοι κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο και έφτασαν χαλαρά στο 0-3 με τα τέρματα του Κεϊτά Μπαλντέ στο 11’ και στο 28’ και του Μπεν Γεντέρ στο 36’. Στην επανάληψη, έριξαν τους ρυθμούς τους κα οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 82’ με τον Αντουάν.