Aθλητικά NέαΚατρακύλα για Μαρσέιγ...

Κατρακύλα για Μαρσέιγ…

Η κακή κατάσταση της Μαρσέιγ πιστοποιήθηκε σε ακόμα μία αναμέτρηση…

Οι Μασσαλοί έπειτα από τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες, υπέστησαν και μία ήττα, εκτός έδρας από την Αμιάν με 3-1, κατρακυλώντας στη βαθμολογία της Ligue 1.

Η κακή μέρα για την ομάδα του Βίλας-Μπόας φάνηκε από νωρίς, καθώς μόλις στο 11′ ο Αλεσάμι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τη Μαρσέιγ να βρίσκει το γκολ της ισοφάρισης με τον Μπενεντέτο στο 23′.

Ωστόσο, τα κακώς κείμενα δεν ήταν δυνατόν να… κρυφτούν. Στο 41′ με πέναλτι ο Γκιρασί έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης, ο Μεντόζα έγραψε το τελικό 3-1 για την ομάδα του.