Aθλητικά NέαΗ Σεντ Ετιέν… απαντούσε στην Μπορντό (video)

Η Σεντ Ετιέν… απαντούσε στην Μπορντό (video)

Χορταστικό παιχνίδι στο «Ζοφρουά Γκισάρ»! Η Μπορντό κατάφερε να προηγηθεί δύο φορές, αλλά η Σεντ Ετιέν δεν τα… παρατούσε και έτσι οι δύο ομάδες έμειναν στο 2-2, στην αναμέτρηση που άνοιξε την 36η αγωνιστική της Ligue 1. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι οι Γιρονδίνοι, λόγω της αποβολής του Παλουά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με το πέναλτι του Ουνάς στο 42’, αλλά οι «στεφανουά» είχαν την απάντηση με τον Μπέριτς, τρία λεπτά αργότερα, με το 1-1 να ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Σχεδόν ίδιο ήταν το… έργο και στο δεύτερο μέρος, με την Μπορντό να περνάει εκ νέου μπροστά με τον Λαμπόρντ στο 50’, αλλά τον Παζό να «απαντά» στο 64’. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, το ματς έγινε… ροκ, αλλά καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να σκοράρει και έτσι το 2-2 έμεινε μέχρι τη λήξη.