Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLIGUE 1Ξεκούραστη πρόκριση με χατ-τρικ του Εμπαπέ για Παρί Σεν Ζερμέν!

Ξεκούραστη πρόκριση με χατ-τρικ του Εμπαπέ για Παρί Σεν Ζερμέν!

Την πρόκριση στη φάση των «16» του Κυπέλλου Γαλλίας πήρε η Παρί Σεν Ζερμέν, φεύγοντας… ξεκούραστα με 4-0 από την έδρα της Βαν, ομάδα τέταρτης κατηγορίας.

Ο Μαουρίτσιο Ποτσετίνο παρέταξε τους Παριζιάνους με αρκετές αλλαγές, ωστόσο ακόμα και έτσι η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν… χαώδης!

Το σκορ άνοιξε ο Κιμπεμπέ στο 29ο λεπτό με κεφαλιά, και ενώ τρία λεπτά νωρίτερα το παιχνίδι διεκόπη για λίγο, καθώς πάνω από τον αγωνιστικό χώρο πετούσε ένα drone!

Στο δεύτερο ημίχρονο τη «σκυτάλη» πήρε ο Κιλιάν Εμπαπέ, με τον 23χρονο επιθετικό να πετυχαίνει χατ-τρικ (59′, 71′, 77′), φτάνοντας έτσι τα 150 τέρματα με τη φανέλα των Παριζιάνων!